Img 20230115 132637

Trekking turları sayesinde doğa yürüyüşleri daha eğlenceli bir hale gelmektedir. Trekking, grup halinde yapılan belirli bir başlangıç ve bitiş noktası olan hafif tempolu yürüyüşler olarak bilinmektedir. Yürüyüş için gerekli ekipmanlar toplanarak belirli mola yerlerinde durularak yürüyüş tamamlanmaktadır. Bu yürüyüşler oldukça zorludur. İnişli çıkışlı ve tempolu olarak yapılmaktadır.

Trekking doğa sporları içerisinde en hafif olarak yapılan spor dalıdır. Bu aktivite için rahat ve boğazlı bir spor ayakkabı ve orta boy bir sırt çantası haricinde başka bir malzemeye gerek yoktur. Tur rehberinin yönlendirmesine göre yürüyüşe başlamadan önce bazı teknik bilgiler haricinde başka bir bilgiye ihtiyaç duyulmamaktadır. Tur rehberinin yönlendirmesi doğrultusunda yürüyüş oldukça kolay bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Trekking turlarının kişilere sosyal aktivite sağlayan son zamanlarda sıklıkla tercih edilen aktivitelerdendir. Bu aktiviteler kendi içlerinde zorluk derecelerine sahiptir. Kişi kendisine uygun bir zorluk derecesi seçerek yürüyüşe başlayabilmektedir.

Trekking yapmak isteyen kişiler için turlar düzenlenmektedir. Bu turlardan yararlanabilmek için web sitemizi ziyaret edilmesi oldukça faydalı olacaktır. Doğa turları, kültür turları ve deniz turları sunmuş olduğumuz hizmetler arasında yer almaktadır.

Trekking hem sağlık hem de sosyalleşme açısından oldukça keyifli olarak yapılabilen bir doğa sporudur. Bu nedenle trekking sıklıkla tercih edilmektedir. Bu spor dalının güvenli bir şekilde yapılması için seçilecek olan tur şirketinin kaliteli olması gerekmektedir. www.rotabizden.com olarak trekking hizmetinde oldukça tecrübeli ekiplerle hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Trekking Turları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Trekking grup halinde yapılan bir spordur. Bu nedenle trekking yapılırken düzeninin bozulmaması gerekmektedir. Trekking tek kişilik sıralar şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca ekip başında işinde uzman profesyonel bir antrenör bulunmaktadır. Antrenörün yönlendirmesiyle yürüyüş devam ettirilmelidir. Ekibin başında bulunan kişinin tek görevi en önde yürümek değildir. Bu kişi işinde profesyonel olan ve tecrübeli bir kişi olmak zorundadır. Trekking turları sayesinde bu kişiler tur şirketi tarafından sunulmaktadır. Bu kişi yürüyüş rotasını ve mola yerlerini bilen daha önce o güzergahta yürüyüş yapan bir kişidir. Bu turlar için verilen hizmetler içerisinde bir diğer önemli isim ise artçıdır. Artçı kişiler ekip ile grup arasında bağlantıyı sağlayan kişilerdir. Aynı amanda bu kişiler yürüyüş ritminden sorumlu kişilerdir.

Trekking turları hakkında bilinmesi gerekenler bilinmeden yürüyüşe başlanmaması sağlık açısından oldukça önemli bir konudur. Tüm bilgiler tur elemanları tarafından yürüyüşe başlanmadan kişilere anlatılmak zorundadır. Bu sayede yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğun karşısına geçilmiş olacaktır.

Img 20230115 132637