03052013 3cab0f5b 1538 48b1 baa4 9ff015ef07c6 2

Karadeniz turları ile olağanüstü doğa güzelliklerine şahit olacağınız ortamlarda bulunma fırsatı yakalayacaksınız. Her karesi bir kartpostalı andıracak doğa güzellikleri içerisinde yol almak hem ruhsal olarak hem de bedensel olarak sizi yenileyecektir. Günümüzde doğa ile buluşmak; şehrin gürültüsü, trafik, yoğun iş temposu, kalabalıklar, hava kirliliği ve betonlaşmanın artması gibi faktörlerden ötürü ihtiyaç haline gelmiştir. Günü birlik doğa yürüyüşleri ile huzur ve dinginlik veren yeşilin her tonunu seyrederek yol almaya ne dersiniz?

Temiz hava ve bol oksijeni soluyarak, huzurlu ve neşeli sohbetlerin olduğu bir ortamda keyifli anlar geçirmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Karadeniz Turları İçin Tercih Edilen Yerler

Karadeniz turları için tercih ettiğimiz alanlar hiking yapmaya elverişli alanlardır. Amacımız doğaya hasret şehir insanına kısa süreliğine Karadeniz havasını yaşatmaktır. Tur planımızı günü birlik mesafede hiking turları yapabilecek şekilde oluşturuyoruz. Rota Bizden olarak sizlere Karadeniz havasını ve eşsiz doğasını günün birkaç saati yaşama fırsatı sunmaktan oldukça keyif alıyoruz. Büyüleyici bir doğa eşliğinde uzun parkurlarda yürümek size iyi gelecektir. Hiking turları için Karadeniz bölgesinden tercih ettiğimiz yerler özel, üzerine düşünülmüş ve hiking yapmaya elverişli yerlerdir.

  • Kıyıköy ve Korsan Koyları: Karadeniz bölgesinde hayranlık uyandıracak kadar etkileyici doğa güzellikleri ile İstanbul’a olabilecek en yakın uzaklıkta olan yürüyüş parkurlarıdır. Kırklareli’ne bağlı olan Kıyıköy ve Korsan Kanyon manzaraları ile harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Yürüyüş parkuru 8-10 kilometre uzunluğunda olup, görülebilecek en güzel parkurlar arasında yer almaktadır. Gezinin ilk molası sabahın erken saatlerinde Tekirdağ’ın Saray ilçesinde verilir. Keyifli bir yürüyüş ve öğle yemeği sonrası, Kaya Kilesi ziyareti yapılır ve gezi sonlandırılır. Gezi sonrası organik ürün alışverişi yapmak isteyenler için mükemmel bir beldedir. Son olarak saat 20:00-21:00 arası İstanbul’da olacak şekilde toplanma yerinden hareket edilecektir.

03052013 3cab0f5b 1538 48b1 baa4 9ff015ef07c6 2

  • Kastamonu Kanyonları: Karadeniz bölgesinde bulunan kanyonlarda sabah yürüyüş yapabilmek için gece yola çıkılacaktır. İlk mola Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde kahvaltı molası olarak verilir. Tur planına göre Horma kanyonu ile yürüyüşe başlanır. Kanyonda bulunan tahta yürüyüş parkuru bitiminde iç kısımlara doğru ilerleyerek devam edilir. Ilıca Şelalesi’ne kadar yürüyerek kanyonun sonuna gelinir. Sonrasında Valla Kanyonu boyunca yürümeye devam edilir. Valla Kanyonu bittikten sonra Çatak Kanyonu ile devam edilir. Son olarak Kastamonu merkezde ünlü tarihi yerler gezilir ve dileyenler doğal ürün alışverişi yapabilir.

11610111423

Karadeniz turları olarak düzenlediğimiz hiking aktivitesi ile Karadeniz güzelliklerine doyacaksınız.