Balkan turu buyuk 7 1000x600 1

Balkan turları arasın da Arnavutluk, Karadağ, Makedonya gibi çoğu ülkeyi kapsayan ülkelerdir. Bu ülkeler her mevsim de farklı tarihi yapı ve tarihi kültürleri ile görülmeye değen yerlerdir. Tarihi yerlerinin dışın da doğal güzellikleri ve doğal manzaraları ile beraber turistlere muhteşem güzellikler sağlamaktadır. Balkan ülkelerinin çoğun da vizesiz geçiş bulunmaktadır. Orta çağ Osmanlı gibi birçok eski tarihler hakkında izler taşımaktadır. Balkan turu yaparken birçok ülkenin tarihini, kültürünü görme fırsatı yakalamanız mümkündür. Balkan ülkeleri aynı zaman da sıcak ülkeler olduğundan turistlere bir tatil fırsatı sunmaktadır. Tarihi kilise, tarihi manastırlar, antik kentler, müzeler gibi birçok yeri gezme imkânınız olacaktır. Aynı zamanda da farklı yemek kültürleri de tatmanız mümkündür.

Balkan turu

Balkan Turu

Balkan Ülkeleri Nelerdir?

Balkan ülkeleri arasın da ekonomik açıdan da en iyi ülke Sırbistan’dır. Ayrıca en çok turist de Sırbistan’a gelmektedir. Barok dönemine ait olan eşsiz mimari yapıları, kültürleri, manzaraları ile bir görsel şölen sunmaktadır. Başkenti Belgrad olan bu ülke Orta çağ dan da birçok kültürel miras bırakmıştır. Belgrad kalesinin hemen altın da bulunan Kalemegdan parkı en çok gidilen turistik mekânı olmuştur. Sırbistan ülkesinin en büyük en büyük Ortodoks yapısı olan Aziz Sava Katedrali mükemmel mimarisi ile göz boyamaktadır. Bunun yanı sıra Nikola Tesla Müzesi ve savaş sırasın da eski dönemler de bir depo olarak kullanılan Taş Meydan da Sırbistan halkı için oldukça önem arz etmektedir. İkinci olarak Karadağ plajları ve kumsalları ile öne çıkan Balkan ülkeleri arasındadır. Balkan turları yapan turistler için vazgeçilmez bir nokta olan Karadağ’ın en önemli şehirleri Budva ve Kotor’dur. Başkenti Podgorica olan bu şehir eski Türk şehri olarak da anılmaktadır. Ayrıca UNESCO Dünya Şehirleri arasına girmiş olan Kotor mimari olarak sık rastlanmayan yapılar bulundurmaktadır. Balkanlar da ki en ilginç ülkelerden birisi de Arnavutluk’tur. Arnavutluk ülkesi eski Osmanlı döneminin izlerini en çok taşıyan balkan ülkelerinden biridir. Camiiler, Milli Tarihi Müzeler gibi birçok gezilecek eski tarihi yerleri bulunmaktadır.

Balkan turu buyuk 7 1000x600 1

Vizesiz Balkan Turları

Ülkemizden gidecek olan turistler için aslın da en önemli nokta vizesiz olmasıdır. Balkan turları gezisin de Andorra, Arnavutluk, Bosna- Hersek, Makedonya, Kuzey Kıbrıs, Ukrayna, Kosova, Sırbistan gibi ülkeler vize istememektedir. Bunun için de genel de bizim ülkemizin insanları için tercih edilmesi gereken güzel ülkeler arasın da yer almaktadır. Rota Bizden firması olarak sizlere deneyimli rehber ekiplerimizle balkan turlarında unutulmaz anlar yaşayacağınız tur programları sunmaktayız. Bizlere ulaşım sağlayarak yılın farklı tarihlerinde düzenlendiğimiz balkan turlarımız hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.