Amasya – Çorum – Tokat Kültür Turu -4

Amasya 

Çorum – Tokat

Kültür Turu

1. Gün – İstanbul’dan Hareket

Araç Kalkış Durakları
– İncirli Dilek Pastanesi Önü
– Mecidiyeköy
– Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
– Göztepe Köprüsü
– Kozyatağı
– Bostancı Köprüsü
– Maltepe Köprüsü
– Kartal Köprüsü

Belirttiğimiz bekleme duraklarından siz değerli misafirlerimizi alarak bu eşsiz tur’un ilk adımlarını atıyoruz..

Amasya

Amasya

2. Gün – Hattuşaş, Yazılıkaya, Çorum, Tokat
Sabah dinlenme tesisi vb. yerlerde alınan kahvaltı sonraasında UNESCO tarafından koruma altına alınan Hititlerin başkenti Hattuşaş Antik Kentine ulaşıyoruz. Hattuşaş Antik Kenti gezimiz sonrasında rotamızı Hititlerin açık hava tapınağı olan Yazılıkaya’ya çeviriyoruz. Yazılıkaya sonrasında bizleri Çorum Merkez bekliyor.. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasın da Çorum Şehir merkezinde bulunan Tarihi Saat Kulesinin bulunduğu meydanda fotoğraf çekimleri yapıp Hititlere başkentlik yapmış bu önemli şehirde bir çok önemli tarihi eserin sergilendiği Çorum Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesini geziyoruz. Müze gezimizin ardından 1 saatlik yolcululuk sonrasında konaklama ve akşam yemeği için Tokat’a doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde..

3. Gün – Tokat, Ballıca Mağarası, Ferhat ile Şirin Müzesi, Amasya
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından aracımıza binerek turumuzun 2. gününe başlıyoruz.. Taş Baskı Yazmacılık denildiğinde akla ilk gelen şehir olan Tokat’ta ilk durak noktamız Tokat Kalesi eteklerinde bulunan Tokat Arkeoloji müzesine gidiyoruz. Etnografik müze gezimiz sonrasında Yazmacılar Çarşısı olarak bilinen Taşhan’a ulaşıyoruz. Dilediğiniz gibi alışveriş yapmak ve çay, kahve içebilmeniz için serbest zaman tanıyoruz.. Serbest zamanın ardından Tokat Mevlevihanesine gidiyoruz. Mevlevihane turundan sonra Tarihi Saat Kulesinde fotoğraf çekimleri yapıyoruz. Çekimlerimiz ardından Ballıca Mağarasına doğru yola çıkıyoruz. Dünya’nın en büyük ve görkemli mağarası olma ünvanına sahip olan Ballıca Mağarasını görünce şok olacağınıza eminiz.. Her adımda hayrete düşüren, heyecan verici ve gizemli bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Mağara gezimizden sonra dillere destan olmuş Ferhat ve Şirin’in efsanesinde Ferhat’ın Şirin için dağları delerek açtığı kanalları göreceğiz. Daha sonra belediyenin ev sahipliği yaptığı Aşıklar Müzesini geziyoruz. Konaklama için Amasya’da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.

4. Gün – Amasya, İstanbul’a Dönüş
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Şehzadeler şehri olarak tanınan Amasya gezimize başlıyoruz. İlk olarak halk tabiri ile mumya müzesi olarak bilinen Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret edeceğiz. Etnografya, Arkeoloji, Fosil ve Mumyalardan oluşan bölümleri gezdikten sonra Osmanlıya padişahlık yapmış Sultan II. Beyazıt Kuliyesini ziyaret ediyoruz. Külliyede fotoğraf çekimleri ve panoromik tur ardından Yeşilırmak kenarına gideceğiz. Eşsiz manzarası ile sizi büyüleyeceğinden emin olabilirsiniz.. Fotoğraf çekimlerimizin ve molanın ardından Osmanlı yaşantısını hissedeceğimiz Hazeranlar Konağına gidiyoruz. Hazeranlar Konağındaki serbest zaman ardından Osmanlı döneminde hastane olarak kullanılan Bimarhane’yi gezeceğiz. Bimarhane gezimizin ardından İstanbul’a dönüş için harekete geçiyoruz. Molalar eşliğinde İstanbul’a ulaşıp sizleri aldığımız bekleme duraklarına bırakarak başka bir Rota Bizden turunda buluşabilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

KASTAMONU KANYONLARI

 • ETKİNLİK TÜRÜ ETKİNLİK TÜRÜ : KÜLTÜR TURU
 • ZORLUK SEVİYESİ ZORLUK SEVİYESİ : ŞEHİR İÇİ YÜRÜYÜŞ
 • ETKİNLİK TARİHİ ETKİNLİK TARİHİ : ORTA ZOR
 • ETKİNLİK YERİ ETKİNLİK YERİ: 18-04-2024
 • ETKİNLİK SÜRESİ ETKİNLİK SÜRESİ : 2 GECE 3 GÜN
 • ETKİNLİK SORUMLUSU ETKİNLİK SORUMLUSU : AHMET DUMAN
 • 1Bilet Seçin
 • 2Katılımcı
 • 3Ödeme
 • 4Onayla
İki Kişilik Odada Kişi Başı Konaklama
Mevcut Kalan Yerler :: 100
"İki Kişilik Odada Kişi Başı Konaklama" İÇİN YER KALMAMIŞTIR. Başka bir tarihe rezervasyon bakabilir veya bizimle iletişim kurabilirsiniz..
Toplam: 0

Tarih

18 - 21 Nis 2024

Zaman

08:00 - 18:00

Ücret

₺3,950.00

Etkinlik Türü

Kültür Turu
KAYIT OL
QR kod
 • ETKİNLİK TÜRÜ ETKİNLİK TÜRÜ : KÜLTÜR TURU
 • ZORLUK SEVİYESİ ZORLUK SEVİYESİ : ŞEHİR İÇİ YÜRÜYÜŞ
 • ETKİNLİK TARİHİ ETKİNLİK TARİHİ : ORTA ZOR
 • ETKİNLİK YERİ ETKİNLİK YERİ: 18-04-2024
 • ETKİNLİK SÜRESİ ETKİNLİK SÜRESİ : 2 GECE 3 GÜN
 • ETKİNLİK SORUMLUSU ETKİNLİK SORUMLUSU : AHMET DUMAN