loading

İRAN KÜLTÜR TURU

İRAN KÜLTÜR GEZİSİ / 29 EYLÜL – 5 EKİM 2024 / / VİZESIZ

1 GUN : 29 EYLUL PAZAR   / ŞiRAZ

IRAN AIR TOUR  Iran hava yollarina ait 9730 sefer sayili ucus ile saat 14:35de Istanbul yeni hava limanindan İranin Şiraz şehrine  hareket ediyoruz yaklasik 3:45 saatlik ucusumuzun ardindan aksam 18:50 da Şiraza variyoruz. Havalianindan akşam yemeği için  restorantaa aksam yemegimizle basliyoruz, Yemek sonrası KERİMHAN KALESİNİ ni görmeye gidiyoruz, daha sona Şah-ı Cerah (İmam ali er-reza nin kardesleri seyyid emir ahmedin (shah-e-cheragh) turbesini ziyaret ettikten sonra otelde check in yapmak için gidiyoruz..

Akşam Yemeği : Otoantik İran Restoran

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde

 2 GUN : 30 EYLUL PAZARTESI / SIRAZ

Sabah otelimizde acik bufe kahfaltidan sonra Nasir-el- mülk camisi (Pembe Cami) - Narinjistan - Hafiz mozolasi – Şiraz vekil kompleksi ve hemen persepolise yol alacagiz. İranın en büyük açık hava müzesi sizleri büyüleyecek güzelliktedir. Perspolisden sonra Naksi rüstem ( Kaya Mezarları) nı görmeye gideceğiz ve Yezd şehrine gitmek için yola çıkacağız.

AKSAM SAAT 18:00 DA YEZDE DOGRU OTOBÜSLE YOLA CIKACAGIZ.

Şiraz >> Yezd arasi yaklasik 6 saat sürecektir konaklama Yezd Şehrinde olacaktır..

  3 GUN : 1 EKIM SALI  / YEZD

Sabah otelimizde kahvalti acik bufe ve 08:30 sessizlik kuleleri ve Sönmeyen ateş Zerdüşlerin kutsal mekan Atedegahı gormeye gidiyoruz. Ögle yemek molası sonrası Amir Çakmak kompleksini ve Yezd Cuma camisini görüp ve aksam olmadan gün batimini ve çölde yildizlari izlemek ve safari yapmak icin çok macerali ve eglence dolu bir gece bizi bekliyor.ve aksam şehire donup restoranda yemegimizi yedikten sonra yezdin tarihi eski sokaklarini gezip ve gecenin sonunda otele donuyoruz.

KONAKLAMA : YEZD

 4 GUN : 2 EKIM CARSAMBA  / MEYBOD -  ISFAHAN

Sabah kahvaltidan sonra saat 08:00 da otelden İsfahana dogru yola koyuluyoruz. Yezd Isfahan arasi yaklasik 4 saat surecektir. Ama yol guzegahinda once yezdden 1 saat uzaklikta olan Meyboda gidip ve sehrin tarihi bölgesi ve sahane eserlerini gorecegiz. Narin Kale - Güvercin evi kulesi - Şah Abbasi  kervansarayı - Buzdolabı - Chaparkhana ziyaret ettiğimiz yerlerdir. Ögle saat 3 gibi İsfahana vardigimizda gezimizi Sultan meliksah en büyük Selçuklu padişahı ve onun başveziri İslam tarihinin en önemli devlet adamlarından biri olan hace Nizam- el- mülkün mezarlari ve İsfahanin Cuma camisini ziyaret edecegiz. Aksam yemegimiz restoranda, gece otuz üç gözlü koprüsünü - Hacu köprüsünü görmeye gidip ve zayende nehri kiyisinda yürüyüs, yaparak yerel halkin yasantisinada taniklik edebilecegiz.

Konaklama isfahanda.

 5 GUN : 3 EKIM PERSEMBE / İSFAHAN

İsfehanda ikinci günümüz sabah 8:30da kahvaltimizin ardindan tekrar İsfahani gezmeye basliyoruz. Culfa Ermeni mahallesinde tur attiktan sonra eski şehir ile basliyoruz, Şah abbasin saheserlerinden biri olan Nakş-I Cihan meydani, İmam camisi – Ali Kapu  sarayi ve Isfahan Çarsısını - Kirk sutun sarayi( cehel sutun sarayi) gezip goreceyimiz yerler arasinda.

Aksam Yemegimiz ve Konaklama İsfahanda.

 6 GUN : 4 EKIM CUMA  / ABYANEH - KASHAN

Sabah 08:00de otelimizde kahfaltı yaptiktan sonra Kaşan’a dogru yola cikiyoruz yol güzergahımızda muhteşem eserlere ev sahipligi yapan Abyaneh Köyü bizleri bekliyor. Güzel Abyaneh'i ziyaret ettikten sonra Kaşan'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Kasan’a varisimizla birlikte kasan BÜYÜK AĞA CAMİ  - Tabatabailerin evini hayranlikla gezecegiz ve aksam yemegi restoranda daha sonra kasanda otelimizde check in yapacagiz.

Aksam Yemegimiz ve Konaklama Kaşan’da

  7 GUN :5 EKIM CUMARTESI  /  TAHRAN

08:00 da kahvaltidan sonra Tahrana dogru yola cikacagiz ve Tahranda Gülistan Sarayi  - Ulusal müze Azadi meydanini ve Tugrul kulesi göreceyimiz yerler arasinda. Akşam uçusla saat 19:00 da İstanbula  uçmak üzere Tahran İmam havalimaninda check in işlemlerini yapıyoruz.

İRAN KÜLTÜR TURU

USD 1.000,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Dis hatlari ucuslari ( Istanbul / siraz ) (Tahran / Istanbul)

Belirtilen sınıf (4* / 5* ve butik oteller) Konaklama

7 gece oda konaklama ve kahvaltı ve aksam yemegi

Vip araclar (kisi sayisina bagli olarak)

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Türkiye İç hat bilet ücreti

Kişisel Harcamalar

Yurtdışı çıkış harcı

Otel ekstraları ( mini büfe , kuru temizleme, telefon, oda servisi vb)

Öğle Yemekleri

Yemeklerde ve Otobüste alınacak Birden fazla su ve kapalı içecekler

Programda belirtilen tüm turlar, Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Seyahat Sigortası (yolculara sigorta yapılamamaktadır) 

Hareket Saatleri

  • ISTANBUL HAVA ALANI
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi