loading

Gürcistan Viladi Kafkas Turu

2 Farklı Tur Tarihi | 18-24 Ağustos ve 15-21 Eylül 2024

Doğa ve kültürün harmanlandığı unutulmaz bir macera..

 

Bu programda Doğu Karadeniz’den tutun Dünyanın kalbi sayılan Şavşat Karagöl’ü, Ardahan’ı

Ahiska kalesini, UNESCO Biyosfer rezerve alanında bulunan Borjomi şehrini Bakurani kayak

merkezini, Gori şehrini, Gürcistan’ın eski başkenti olan Mtsheta’yı, Gürcistan’ın başkenti

Tiflis’i Gudauri kayak merkezini , Prometues’ in zincirleri kırdığı Kazbeg dağını, Stepisminda

kasabasını, Gergedi manastırını,Juta dağını, Kutaisi şehrini , Promite Cava mağaralarını,

Dinazor ayak izlerini,Okasta kanyonunu ve Batum şehrini bu programın içinde bulacaksınız.

 

ŞAVŞAT

  1. Gün : Katılımcılarla sabah Trabzon otogarı ve havaalanında buluşmanın ardından ilk durağımız Rize ili olacak. Devamında Hopa ve nihayetinde Karadeniz kıyı şeridinden ayrılarak Borçka ilçesine oradan Artvin merkez ve dünyanın en büyük ATATÜRK Heykelini Panoramik olarak gördük den sonra Şavşat ilçesinde bulunan Dünyanın kalbi olarak da bilinen Şavşat Karagöl’ü ziyaret edip günümüzü sonlandıracağız.

Akşam yemeği ve konaklama

ARDAHAN_POSOF_AHISKA_BORJOMİ_BAKURANİ

  1. Gün : Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından coğrafi şartlar nedeniyle virajlı ve yokuş yoldan aracımızla ilerleyip Çam geçit zirvesini aşarak Ardahan’a varacağız. Kısa bir fotoğraf molası sonrası yolumuza devam ederek Hanak ve Damal ilçelerini geçecek Atatürk’ün siluetinin düştüğü yerde hatıra fotoğraflarımızı Çekeceğiz. Yolumuza devam edere Ilgar dağını aşarak Posof ilçesine oradan da Türk Gözü sınır kapısına varacağız. Pasaport işlemlerimizi gerçekleştirerek Gürcistan’a giriş yapacağız. İlk durağımız Osmanlı İmparatorluğu döneminde önemli konuma sahip Çıldır Eyaleti idari merkezi olan Ahiska (Ahalsihe) ve Rabat Kalesini gezeceğiz. Buradan maden suları ile ünlü ve UNESCO biyosfer rezerve alanında bulunan Borjomi şehrini ve Nature Parkını gezip gördükten sonra gecelememizi tertemiz dağ havasında gerçekleştireceğimiz Gürcistan’ın önemli kayak merkezlerinden biri olan Bakurani’ye varacağız

Akşam yemeği ve konaklama

GORİ_MTSHETA _TİFLİS

  1. GÜN: Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Crista Kayak pistine gidip teleferikle pistin zirvesine çıkarak diğer pist olan Kokhata ya kadar devam edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz isterlerse Didveli kayak merkezine kadarda devam edebilecek (yükseklik ortalama 3000 metre olup yürüyüş süresi ortalama 4 saat) Muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız yürüyüşün ardından doğal ortamda öğle yemeğimizi piknik olarak alacak sonrasında aracımızla Gori şehrine gidiyoruz. Gori şehri Sovyetler dönemine damga vurmuş Josef Stalin’in doğup büyüdüğü evi ve müzesini ziyaret ediyoruz. Devamında zamanımız yeterli olursa UNESCO nun 1994 yılında Dünya Kültür Varlıkları Mirası listesinde eklediği Gürcistan’ın eski başkenti olan Mtsheta ya gideceğiz. Tarihi sokaklarını ve merkezde bulunan Svetitshoveli Katedralini ziyaret edip Başkent Tiflis’e doğru yola çıkacağız.

Otelimize giriş yaparak akşam yemeğimizi alacağız Sonrasında aracımızla şehri panoramik gezebileceğiz.

Konaklama Otelimizde

 

TİFLİS

  1. GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası ilk olarak teleferikle Gürcülerin anası olan Katris Deda heykeline çıkacağız. Burada Narı Kalesini gezeceğiz.Ardından buram buram tarih kokan evlerin arasından geçerek merdivenlerden Orta Çağa geçiş yapacağız. Burada tarihi hamamlar ve Azeri camisini gördükten sonra Sayat Nova anıtına gideceğiz. Kısa bir kahve ve çay molasının ardından kukla

gösterilerinin de bulunduğu tarihi dar sokaklardan geçerek Sioni Katedralini ziyaret edip Barış köprüsüne varacağız. Aziz Georgi heykelinin bulunduğu İstiklal meydanı, Gürcistan Parlamento binası, çok sayıda Devlet binalarını panoramik gördükten sonra üç kapılı anlamına gelen Sameba Katedralini ziyaret edeceğiz. Bu devasa mabedi görüp Ortadakos inancı ve ibadetleri hakkında bilgilendikten sonra aracımızla tarihi televizyon kulesinin bulunduğu kutsal dağ anlamına gelen Tasminda dağına çıkacağız. Tiflis şehrini tüm ayrıntıları ile kuş bakışı seyrettikten sonra şehir merkezine inerek antika eşyaların, tablolarının satıldığı Marjanişivili sokağını gezip Tiflis şehrine veda edeceğiz. .Aracımız ile Gudauri kayak merkezine doğru yola çıkacağız. Yolumuz üzerinde Jinvali baraj gölünü ve tarihi Ananuri kalesi ve manastırını da görerek Gudauri kayak merkezine varacağız.

Akşam yemeği ve konaklama

GUDAURİ_STEPİSMİNDA

  1. GÜN:Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası teleferikle ilk istasyona çıkacağız. Burada dağların enfes manzaralarını izledikten sonra ikinci teleferiğe geçip zirveye hareket edeceğiz. Yüksekten uçan kartallar misali tüm vadi ve dağların üzerinden süzülerek Kobi köyüne ineceğiz. Buradan Turuso vadisinde yürüyüş yapacağız.(yürüyüş süresi ortalama 3 saat) Ardından aracımızla Tergi nehri boyunca ilerleyip Sioni ve Arsha köylerinden geçecek Gürcistan’ın Darıali Sınır kapısına sadece 20

kilometre yakınında bulunan Stepisminda Kasabasına varacağız. İlk durağımız kasaba içindeki 1848-1893 yılları arasında yaşamış ünlü roman yazarı Aleksandra Kazbegi ‘nin heykelini göreceğiz. Öğle yemeği molası ardından Prometeus’un  Ateşi tanrılardan çalarak insanlara verdiği için baş tanrı Zeus tarafından burada bir kayaya zincirlendiği ve işkence gördüğüne inanılan KAZBEG (VİLADİ KAZBEG)in eteklerinde kurulmuş olan Gergedi kilisesini ziyaret edeceğiz. Ardından yürüyüşle Stepisminda kasabasına inerek günümüzü tamamlamış olacağız.

Akşam yemeği ve konaklama

STEPİSMİNDA_JUTA DAĞI

  1. GÜN: Otelimiz de yapacağımız kahvaltı sonrası bir başka dağ olan JUTA dağına gideceğiz. Midtown kasabasında aracımızdan ayrılarak birbirinden güzel renklerin ile çiçeklerin açtığı vadi boyunca yürüyeceğiz. (ortalama yürüyüş seresi 5 veya 6 saat) Yolumuzun üzerinde bir heykel traşın yaptığı ve ölümü nedeni ile tamamlayamadığı Gürcülerin ünlü yazarlarının taş heykellerini göreceğiz. Günün sonunda faklı bir rota üzerinden Stepisminda kasabasına döneceğiz.

 Akşam yemeği ve konaklama

TİFLİS_KUTAİSİ

  1. GÜN : Otelde alacağımız kahvaltı sonrası VİLADİ KAZBEG’e ve bu güzel coğrafyaya veda ederek yola koyulacağız. Darıali dağının 2395 metre yüksekliğinde bulunan karayolu belini aşarak yol üzerindeki maden suyundan tattıktan sonra Sovyetler Birliği döneminde yapılmış seyir terasına çıkacak, karşımızda tüm heybetiyle duran Birara dağını ve vadiyi bir müddet izleyip resimleyip yolumuza devam edeceğiz. Çeşitli molalar eşliğinde önce Tiflis daha sonra da Kutaisi şehrine varacağız. Öğle yemeği molası sonrası Dinazor ayak izlerinin bulunduğu Sataplia Natura Parkı ve Prometa Cava mağaralarını ziyaret edeceğiz .Günün sonunda ve gece boyunca gezeceğimiz yerler arasında Kutaisi meydanı ve anıtı Tiyatro binası sevgililer köprüsü yer almaktadır.

Akşam yemeği ve konaklama

BATUM_SARP SINIR KAPISI _TRABZON

  1. GÜN:Otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrası Okasta kanyonuna doğru yola çıkıyoruz. Demir ve çelik halatlarla yapılmış köprüler ve yürüme yollarını kullanarak kanyonu gezeceğiz. Sonrasında Batum şehrine hareket edeceğiz. Varışımız ile birlikte Mary (Meryem)Katedrali, Avrupa meydanı ve Altın post heykeli, Poseidon heykeli,Tiyatro ve Balo binası, Türk sokağı ve Orta cami, Batum Piaza meydanı, Ali ve Nino heykellerini gezip gördükten sonra Sarp Sınır kapısından çıkış yaparak Türkiye’ye geçeceğiz. Hopa ve Rize’nin ardından Trabzon’a vararak programımızı sonlandıracağız. Bir başka Çoruh Outdoor Travel &Tours Seyahat Acentası programında görüşmek dileği ile…

Gürcistan Viladi Kafkas Turu

USD 650,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1.Trabzon’dan Trabzon’a kadar olan tüm ulaşım
2.7 Gece konaklama 3 veya 4 yıldızlı oteller
3. 7 Akşam yemeği
4. 7 Sabah kahvaltısı
5. Bakurani ve Gudauri kayak merkezlerindeki teleferik ücretleri
6. Türkçe rehberlik hizmetleri
7. Tursab zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

1.Trabzon gidiş dönüş ulaşım bedelleri
2.Öğle yemekleri
3. Özel harcamalar ve alkol ve benzeri içecekler
4. Yurt dışı harç pulu ücretleri (güncel)

Hareket Saatleri

  • Trabzon Hava Alanı Buluşma
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi