loading

Gürcistan Masal Turu

30 Temmuz - 5 Ağustos

SVANETİ MACERA TURU (YUKARI MESTIA'DAN AŞAĞI MESTIA'YA TRANSFER) 30 TEMMUZ / 5 AĞUSTOS 2023


1.GÜN
Trabzon havalimanı ve otogardan misafirlerimizle buluşup Rize üzerinden Hopa'ya hareket. Hopa'da öğle yemeği molasının ardından Sarp sınır kapısından geçip Batum'daki otele yerleşeceğiz ve ardından Mari (Meryem Ana) Katedrali, Kutaisi caddesi (Türk caddesi), Yeşil cami (Orta cami,) Batum meydan meydanı, Altın direk heykeli ve Avrupa meydanı.
Batum tiyatro salonunu, Poseidon tanrısı (Deniz Tanrısı) heykelini ve Ali Nino heykelini göreceğimiz şehir turumuzu yapacağız. Akşam yemeğinden sonra gece ışıklı su dansı gösterisini izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Otelimizde konaklama.


2.GÜN
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Svaneti'ye hareket ediyoruz. Sırasıyla Laz şehri olarak bilinen Kobleti ve Poti şehirlerini geçerek Zugdidi'ye varıyoruz. Burada bulunan Dadiana Müzesi'ni gezdikten sonra aracımızla dik ve virajlı
yollardan oluşan dağlık bölgeye hareket ediyoruz. Enguri Baraj Gölü'nü gördükten sonra öğle yemeği için piknik yapacağız. Daha sonra Mestia Kasabasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Enguri rezervuarına ve nehre rehberlik ediyormuş gibi bize eşlik edecek. Zaman zaman çay molası vereceğimiz ve uygun mekanlarda panoramik fotoğraf çekimleri yapacağımız güzelliklerle karşılaşacağız. Öncelikle 4700 metre yükseklikte heybetiyle göz kamaştıran Ushba dağı ile karşılaşıyoruz.
Dağın muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize çektikten hemen sonra Mazeri vadisine giriyoruz, bir süre sonra Mazeri köyündeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

3 GÜN
Kahvaltıdan sonra Rusya sınırına sadece 20 kilometre uzaklıktaki Shdgra(Şutugra) şelalesine yürüyeceğiz. (Yürüme süremiz ortalama beş saat olup, ormanın içinden herkesin rahatlıkla yürüyebileceği parkurdur.) Öğle yemeğimizde piknik yapacağız ve ardından aracımızla Mestia kasabasına varacağız. Otelimizden sonra Mestia kasabasındaki müzeyi gezeceğiz.
Svan Kulesi'ni gördükten sonra akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. serbest zaman konaklama


4. GÜN
Sabah erkenden kahvaltımızı alıp aracımızla Tamara havalimanından (15 kişilik uçakların inip kalkabileceği ilginç bir havalimanı) geçeceğiz ve 5 km sonra aracımızdan inip ormanda yürüyüşümüze başlayacağız. . Orman içinden ilerledikten sonra
Ushba Dağı'nın eteğindeki Chaladze (Cadı) Buzulu'na ulaşacak, buzulun üzerinde biraz dinlenip fotoğraf çekecek ve aracımıza döneceğiz. (Ortalama yürüyüş süresi iki buçuk saattir) Buradan başlayarak Hatveli Yaylası'na geçiyoruz. Teleferikle Zuruldi kayak merkezine gideceğiz ve öğle yemeği molasının ardından güzel bir köy olan Zuirmi'ye varacağız ve yürüyüşümüze başlayacağız. Zuirmi'den bir diğer köy olan İeli'ye oradan da Heşkili (Koşgebi) dinlenme tesisine gideceğiz ve güzel vakit geçireceğiz. Bizi bekleyen aracımızla Mestia kasabasındaki otelimize varıyoruz, akşam yemeği, serbest zaman, konaklama.

5. GÜN
Kahvaltıdan sonra kendi aracımızın gidemediği yollar için Ushguli'ye gitmek için yüksek araçlara çıkıp yolumuza devam edeceğiz. Ana yoldan 7 kilometre ayrılıp Tetnuldi kayak merkezine ulaşacağız. Burayı ziyaret ettikten sonra ana yola geri döneceğiz ve Ushguli'ye devam edeceğiz. Avrupa'nın kesintisiz en yüksek yerleşim yeri olan Ushguli, yaşam tarzı açısından orta çağdan kalma tipik evleriyle
UNESCO kültür mirası listesinde yer alıyor. Kalacağımız otele check-in işlemlerimizi yaptıktan sonra aracımıza geri dönüyor ve SHARA dağına doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolun sonunda Büyük Buzul'a doğru yürüyüşümüzü yapacağız. Burada geçireceğimiz serbest zamanın ardından (yürüyüş ortalama 3 saat sürer) sonra Ushguli'ye dönerek akşam yemeği ve konaklama yerimizi alıyoruz.

6. GÜN
Kahvaltımızın ardından Ushguli ile vedalaşıp aynı araçlarla Kala köyüne gideceğiz. Bundan sonrası macera, heyecan ve aksiyon dolu dik bir yoldur. Latpari Zirvesi yakınlarında sırasıyla USHBA, TETNULDI, GULBA, GESTDOLA, ŞOTA, RUSTAVELİ ve SHARA Dağları'nın nefes kesen manzaraları karşımızda olacak. Çekeceğimiz fotoğraf karelerinin ardından maceralı yolculuğumuza devam edip LATPARI Summit'e varıyoruz. Burada Dada Outer Station adında küçük bir göl de var. Burada bizi bekleyen asıl sürpriz (hava şartları elveriyorsa) kısa bir yürüyüşün ardından LATPARI Zirvesi'ne çıkmak olacak. Hava şartları uygun olursa ELBRUS Dağı tüm heybetiyle karşımızda olacak.
Burada geçireceğimiz sürenin ardından AŞAĞI MESTİA'ya doğru ineceğiz. Aksiyon ve heyecan dolu yolculuğumuzun ardından ALT MESTİA vadisine varıyoruz. Burada öğle yemeği molası verip bir süre dinleneceğiz. Ardından muhteşem manzaralar eşliğinde araçlarımızla Kutaisi şehrine doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi bekleyen Türkiye'den geldiğimiz aracımıza giderek PROMETE Mağaralarını ziyaret edeceğiz. Daha sonra OKASTA Kanyonu'na hareket edeceğiz ve günün sonunda akşam yemeği ve konaklama için Kutaisi'ye gideceğiz.

7. GÜN
Sabah kahvaltısının ardından Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Batum'a varışımızla birlikte alışveriş molası verdikten sonra Sarp sınır kapısından geçerek Hopa ve Rize üzerinden Trabzon'a vararak programı sonlandırıyoruz.

Gürcistan Masal Turu

590,00 USD / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Batum'da 1 gece otel konaklaması (3*)
* Mazeri Köyü'nde 1 gece pansiyon konaklama
* Mestia'da 2 gece pansiyon konaklaması
* Ushguli'de 1 gece pansiyon konaklama
* Kutasi'de 1 gece otel konaklaması (3*)
*6 Akşam Yemeği
*6 sabah kahvaltısı
*Trabzon'dan Trabzon'a tüm transferler
*Rehberlik hizmeti
*Tursab zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Dış hat çıkış ücreti damgası
*Öğle yemekleri
*Site giriş ücretleri
*Özel harcamalar

Hareket Saatleri

  • Trabzon Havalimanı
  • Trabzon Otogar
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi