loading

ANTAKYA GURME TURU

ANTAKYA GURME TURU

Türkiyenin gastronmi başkenti Antakya - Hatay'a gidiyoruz..

Sevgili Dostlar uzun zamandır planlamış olduğumuz Antakya gezisini sizler için en cazip olacak şekilde yapıyoruz. Defalarca gittiğimiz bu güzide şehri gelin hep birlikte yeniden keşfedelim..

 

1.Gün: Cumartesi  (Antakya, Hıdır Bey Köyü, Vakıflı Köyü, Titus Tüneli, Beşikli Mağara)


Cumartesi sabah uçaktan iner inmez bizleri bekleyen aracımızla 1 saatlik bir yolculuğun ardından muhteşem bir kahvaltı salonuna gideceğiz, Bugüne kadar bildiğiniz bütün kahvaltılarını unutun deriz Kahvaltının ardından rotamız başlıyor, ilk durağımız hıdır bey köyü, Hazreti Musa'nın değneğinden yeşerdiği rivayet edilen bu tarihî ağaç, ziyaretçilerin favori noktasıdır. Hatta öyle ki buradaki çeşmelerden su içtiğinizde yine bu köye yolunuz düşer, Hıdır bey köyünden sonra Türkiyede yaşayan tek Ermeni Köyü olan Vakıflı köyüne gidip, kadınlar koopratifinin ürünleri olan doğal ürünlerden de satın alma şansımız olacaktır.

 

Daha sonra Titus Tüneli, Titus Kaya Tüneli veya Vespasianus Tüneli diye adlandırılan yapımı 100 sürdüğü düşünülen dağlardan gelen selin şehri önlemesi amacıyla yapılan bu müthiş eser sizleri de büyüleyecektir. Buradaki gezimizi tamamlayıp, hem öğle yemeği, hem de görmek için Harbiye şelalelerine gidiyoruz. buradaki görsel güzellik içinde öğle yemeği inanılmaz güzel geçecektir. Yemek sonrası rehberimizle Antakya Müzesine geçip tarihi bilgilerimizi yeniliyoruz..

 

2.Gün: Pazar (Antakya Merkezi ,Habibi Neccar Cami, Antakya Arkeoloji Müzesi,The Museum Hotel)

 

Antakya Merkezi, Habibi Neccar Cami, Antakya Arkeoloji Müzesi, The Museum Hotel

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk önce Antakya Arkeoloji müzesi, ve dünyanın en büyük tek parça mozağinin yer almış olduğu Müze otel, ve dünyanın ilk kilisesi kabul edilen Saint Pierre Kilisesi, Habibi Neccar Cami, Antakya Türk Katolik Kilisesi, Uzun Çarşı program dahilinde olan rotamızdır. Uzun çarşıda aynı zamanda alış verişimizi yapıyoruz. Alış veriş sonrası dönüş için hava alanına gidiyoruz.

 

 

 

ANTAKYA GURME TURU

Son 10 Kişi
650,00 TL / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✔️ Öğretmen Evi Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı.
✔️ Gezi Süresince Tüm Transferler.
✔️ Seyahat Sigortası.
✔️ Kokartlı Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

❌ İstanbul - Antakya Gidiş Dönüş Biletleri
❌ Hatay'da İlk Gün Kahvaltı
❌ Tüm Öğle Ve Akşam Yemekleri.
❌ Yemeklerde Alınan Ekstra Yiyecek Ve İçecekler.
❌ Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri.
❌ Tüm Kişisel Harcamalar

Hareket Saatleri

‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi