loading

Konaklamalı Edirne Kakava Şenlikleri Turu

4-5 Mayıs 2024 - 1 Gece Edirne Saray Otel Konaklamalı

 

Baharın müjdecisi Hıdırellez Türkiye’nin her yerinde coşkuyla kutlanmasına rağmen Edirne’de bir karnaval heyecanı ile kutlanır. Çeribaşı’nın yaktığı Hıdırellez ateşi ile sabah gün doğana kadar şarkılar söylenir, danslar edilir ve gün doğumundan önce Tunca nehrine dilekler bırakılır. Gençler, evlilik çağındaki genç kızlar gelinlikleri ve ettikleri niyetleri ile birlikte Tunca nehrine atlayarak dileklerinin gerçekleşmesi için ritüeller gerçekleştirirler. Osmanlı’nın Avrupa’ya açılan kapısı ve 2. Başkenti olan Edirne’de ihtişamlı Osmanlı yapılarını hayranlıkla gezecek Edirne’nin ünlü yaprak ciğerini tadarak damaklarımızı da şenlendireceğiz.  

 

4 Mayıs 2024 - Cumartesİ | Sabah İstanbul'dan Hareket ve Kakava Şenlikleri

Belirtilecek noktalardan belirtilecek saatlerde hareketle Osmanlı’nın Avrupa'ya açılan kapısı Edirne'ye doğru ikramlarımız eşliğinde yola çkıyoruz. Çeşitli molalar ile sürecek seyahatimizin sonunda varacağımız bu güzel kentte Selimiye Cami ve Arasta'sı, Üç Şerefeli Cami, Eski Cami, Beyazıt Külliyesi, Lozan Anıtı, Saray içi mevki ve Yeni Saray'ın kalıntıları,Sveti Georgi Bulgar Kilisesi ve Büyük Sinagog göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında büyük bir coşkuyla ve görkemli etkinliklerle açılışı yapılan Kakava Şenlik Alanına geçiyoruz. Burada Roman vatandaşlarımızın renkli görüntüleri eşliğinde yakılan devasa Hıdırellez Ateşi’ni ve Roman Dansları'nı ilgiyle seyrediyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra misafirlerimiz Edirne Sokaklarında gece boyunca devam edecek olan eğlencelere katılabilirler.

 

5 Mayıs 2023 - Pazar | Edirne Turu ve İstanbul'a Dönüş

Trakya’ da önemli bir kültür mirası olan camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kentimiz Edirne ’ye hareket ediyoruz. Kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ( Restorasyonda olduğu için ziyarete açık olan bölümler gezilebilecektir.) ve Arasta Çarşısı gezilerinin ardından, Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri Edirne’nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Alışveriş molası ardından, 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan Edirne’ ye 4 km lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren Garı gezileri yapıyoruz. Sonrasında Kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Meriç Nehri kıyısında alacağımız (ekstra) öğle yemeğimiz ardından,  II Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği, Bucuk Tepe Tabyası, Şükrü Paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırpsındığı Savaşı Müzesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. 16. yüzyıl da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezimiz sonrası, Saray içi, Tarihi Kırk pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, gezilerimizi gerçekleştiriyoruz ve İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.    

 

Konaklamalı Edirne Kakava Şenlikleri Turu

TL 2.950,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✅ Lüks Araçlar ile Ulaşım
✅ Otelde 1 Gece Edirne Saray Otel Konaklama
✅ Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
✅ 24 Yıllık Rota Bizden Deneyimi
✅ Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
✅ 1618 Sayılı Zorunlu Seyahat Sigortası
✅ Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

❌ Tüm öğle yemekleri
❌ Tüm yemeklerde alınan İçecekler
❌ Tur süresince yapılan özel harcamalar
❌ Ekstra belirtilen organizasyonlar

Hareket Saatleri

  • Kartal Köprüsü
  • Maltepe Köprüsü
  • Bostancı
  • Kadıköy
  • Mecdiyeköy
  • İncirli
  • Avcılar Ünv.
  • Beylikdüzü
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi