loading

HAKKARİ TURU YÜKSEKOVA-ŞEMDİNLİ -HAKKARİ

BUTİK HAKKARİ TURU YÜKSEKOVA-ŞEMDİNLİ

BUTİK HAKKARİ TURU
YÜKSEKOVA-ŞEMDİNLİ -HAKKARİ

1.GÜN:  YÜKSEKOVA - ŞEMDİNLİ 

Sabah saat 11.00 da Yüksekova varışımız ile birlikte Yüksekova şehir merkezine hareket edeceğiz. Öğle yemeği ve biraz serbest zamanın ardından Yüksekova’da alışverişin vazgeçilmezi İran pasajını gideceğiz. İran Irak gibi ülkelerden yasal olarak getirilen hediyelik eşya, tablo, kozmetik, giyim gibi ürünlerin satıldığı pasaj çok kısa süre önce yeni modern binasında faaliyete geçmiştir. Sonrasında 1 saatlik bir yolculuk ile Şemdinli ilçesine varacağız. İlk olarak seyir tepesine çıkarak Şemdinli ilçesini kuş bakışıyla görebilme imkânımız olacak. Ardından Muş Şelalesine gideceğiz. Burada yöreye has olan bıttım (menengiç) kahvesini deneyimleyeceğiz. Kahvelerimizi içtikten sonra Balkanlardaki Osmanlı Saray Bosna köprüsü ile aynı anda ve aynı mimari tarzda yapılan kardeş köprü olarak bilinen Şemdinli Taş Köprüye (1898 yılında Şeyh Muhammed Sıddık tarafından restore edilmiştir) gideceğiz. Ardından Kayme Sarayını da gördükten sonra Akşam yemeğini Şemdinli ilçesinde Nehri Alabalık tesislerinde alarak Hakkari’ye gideceğiz.
Konaklama Sibar Otel2.GÜN:  CENNET CEHENNEM VADİSİ – GELEZO ŞELALESİ

Erkenden sabah kahvaltımızı alıp merkezden 45 kilometre uzaklıktaki Cennet Cehennem Vadisine gideceğiz. Aracımız ile yaptığımız yolculuğun ardından yapacağımız 2 saatlik bir yürüyüş ile varacağımız Cennet Cehennem Vadisinin büyüleyici güzelliği sahip bu vadinin üst kısımları binlerce yıllık devasa buzullarla kaplıdır. Yürüyüşümüz esnasında vadi boyunca rengarenk çiçekler ve karlı tepeleri göreceğiz. Bu enfes güzellikteki vadiden geri dönüş yolumuz üzerinde bir başka doğa harikası olan Gelezo Şelalesine göreceğiz. Günün sonunda Hakkari merkeze dönerek akşam yemeğimizi alacağız.
Konaklama Sibar Otel


3.GÜNBERÇELEN YAYLASI-SEYİTHAN BUZUL GÖLÜ-LİS GÖLÜ

Sabah kahvaltı sonrası yöre halkının yazın hayvanlarını otlatmak ve süt elde etmek için göç ettikleri, geleneksel kara çadırlarda yaşadıkları Berçelan Yaylasına hareket edeceğiz. Yayla halkıyla buluşup sohbetler ettikten sonra Kuzey Batı yönündeki zirveye yakın yerde çöküntü sonrası oluşmuş Seyithan Gölüne doğru bir yürüyüş yapacağız. Yürüyerek gidiş dönüş ortalama 8 km lik yürüyüşümüz sonunda Bu doğa harikası gölü gezip gördükten sonra hemen yakınındaki bir başka göl olan Lis Gölüne gideceğiz. Günün sonunda Berçelan Yaylasına gelerek özel aracımıza Hakkâri merkezine varıp akşam yemeğimizi alacağız.
Konaklama Sibar Ortel4.GÜN: ZAP VADİSİ-AĞAÇDİBİ ŞELALESİ-AVAORE ŞELALESİ-KAVAL ŞELALESİ- ÇUKURCA

 

Sabah kahvaltı sonrası Zap Suyu ve vadisi boyunca Çukurca ilçesine doğru yol kat edeceğiz. Aracımızdan belli bir noktadan ayrılarak bir saat sürecek olan yürüyüş sonrası Avaore Şelalesine varacağız. Bu güzel şelaleyi doyasıya yaşadıktan sonra aracımıza dönerek Ağaç dibi Şelalesine geçeceğiz. Burada geçireceğimiz keyifli zaman sonrası yolumuza devam edip Zap Suyu ile Katıl deresinin buluştuğu noktada aracımızdan ayrılarak Şine Dağının vahşi ve görkemli manzarasını seyredeceğiz. Sonrasında Katıl Deresi boyunca bir müddet ilerleyerek Katu Dağı vadisine varacağız. Burada da aracımızdan ayrılarak Katu Dağına en yakın noktada bir başka doğa harikası Kaval Şelalesine varacağız. Öğle yemeğimizi firmamızın ikramı aperatifleri aldıktan sonra dilerseniz şelalenin altında oluşmuş gölde yüzme imkânımız olacak. Gönlümüzce gecen keyifli zaman sonrası aracımız ile tekrar Zap Vadisine inip Çukurca İlçesine gideceğiz. Tarihi evleri gezip gördükten sonra akşam yemeğimizi buradaki tarihi Zap Vadisi restoranda yöreye has yemeklerden tatma fırsatımız olacak. Akşam yemeği sonrası Hakkâri merkeze vararak günümüzü sonlandıracağız.

Konaklama Sibar Otel5.GÜN: ZAP SUYU-DEVRİMCİ GENÇLİK KÖPRÜSÜ-YÜKSEKOVA

Sabah kahvaltı sonrası Hakkâri merkezde 1700 yılında yapılmış olan Meydan Medresesini göreceğiz. Kısa bir süre önce restore edilen yapı müze olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Ardından aracımız ile Zap Suyu üzerinde Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının topladıkları yardımlarla yaptırmış olduğu Devrimci Gençlik Köprüsüne gideceğiz. Sonrasında Yüksekova İlçesine geçerek İran Pasajında hediyelik eşya alış verişi ve öğle yemeği molasından sonra Yüksekova Hava alanına gidiyoruz. Uçuş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra bir başka Çoruh Outdoor seyahat acentesi turunda görüşebilmek ümidiyle sizlere veda ediyoruz….

HAKKARİ TURU YÜKSEKOVA-ŞEMDİNLİ -HAKKARİ

Son 10 Kişi
10.000,00 TL / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İSTANBUL - HAKKARİ GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ

PROGRAMDA YAZILAN ULAŞIM HİZMETLERİ

4 GECE 3 YILDIZ OTEL KONAKLAMASI ( SİBAR OTEL)

4 AKŞAM YEMEĞİ

4 SABAH KAHVALTISI

1 ÖĞLE YEMEĞİ KUMANYA

REHBERLİK HİZMETİ

TURSAB ZORUNLU SEYHAT SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

ÖĞLE YEMEKLERİ

HER TÜR ÖZEL HARCAMALARINIZ

Hareket Saatleri

‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi