loading

Göğe Komşu Topraklar Artvin Turu

16-21 Ağustos 2024 - 5 Gece 6 Gün

16-21 Ağustos 2024 - 5 Gece 6 Gün

Türkiye'nin her yerinden tura katılma imkanı...

24 Senelik Rota  Bizden Deneyimi ile eşsiz bir tur..

 

Coğrafyası sert bu toprakların, tam tersine yürekleri sevgi ve saygı dolu bir o kadarda misafirperver insanlarla dolu bu yöreyi gelin Rota Bizden farkı ile belgesel tadında özel olarak hazırlanmış gezisinde birlikte dolaşalım, hep beraber gökyüzüne komşu olalım…

 

TRABZON - YUSUFELi

1.GÜN: Trabzon’da gezimize iştirak edecek katılımcılar ile buluşmamızın ardından Karadeniz’in en doğusuna doğru yola çıkıyoruz. Aracımızla İkizdere vadisi üzerinden Ovit Daği tünelinden de geçerek İspir ilçesi sınırlarında bulunan Mor Yayla ve Yedi Göllere varıyoruz. Ardından bir zamanlar rafting sporunda dünyaca unlu bir nehir iken artik yerini baraj gollerine terk etmiş olan Çoruh Nehri’nin yüz binlerce yılda oluşturduğu sarp dağların arasındaki Çoruh vadisini nefes kesen manzaralar eşliğinde geçerek Yusufeli İlçesine varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama

YUSUFELI - ARTVIN

2.GÜN: Sabah kahvaltısının ardından çok sayıda tünelden geçerek Çoruh nehrinin baraj gollerinin eşliğinde devam edecek yolculuğumuzun sonunda Artvin Merkezine varacağız. Ardından Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli, Kafkasör (Cerattepe) ve Yankı tepesini görerek, Zizimzara bölgesi üzerinden Türkiye’nin en yüksek cam terası olan HATILLA VADISI CAM TERASINA varıyoruz. Sonrasında 3 saatlik yürüyüş ile Fıstıklı Köyünden Ormanlı köyüne gideceğiz. Yürüyüş rotamız Borçka baraj gölüne paralel olarak Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ve DOKA Projesi iş birliği ile özel yapılmış bir yürüyüş rotasıdır. Yolumuz üzerinde çok sayıda sandal ağaçları ve bir çok ağaç türü bulunmaktadır. Kanlı şelale olarak bilinen şelalede buradadır…

Akşam yemeği ve konaklama

ARTVIN- MURGUL- KLASKUR

3:GÜN: Önemli not: Bu gün ki turumuz hava şartlarına göre ayarlanır. Hava sisli ve yağışlı değilse Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile macera dolu bir yolculuğa çıkacağız. İlk olarak HATILLA VADİSİ’NDE gökyüzüne doğru uzanmaya çalışan sarp kayalar ve bu kayalar üzerinde oluşmuş yemyeşil ormanları göreceğiz. Göğe Komşu olmuş bu coğrafi güzellik kendine hayran bırakacak, uzun sure hafızalardan silinmeyecek türden. Bulutlara kollarımızı kaldırsak kavuşacakmışız gibi hissedeceğimiz bu özel anların ardından 1 saat sürecek yürüyüşle Artvin dağı zirvesine varacağız. Sonrasında yeniden aracımızla buluşarak Kabarcet vadisine iniyoruz. Devamında Murgul İlçesine varışımızla birlikte Delikli Kaya Şelalesine ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.(NOT: .Alternatif olarak hava şartları sisli ve yağışlı olursa; Artvin karayolu üzerin den Borçka, Murgul Delikli Kaya Şelalesine geçiyoruz.) Devamında Borçka ilçesine oradan da Klaskur vadisine geçerek günümüzü sonlandırıyoruz.

 Akşam yemeği ve konaklama

 

KLASKUR-MACAHEL-ŞAVŞAT

4.GÜN: Sabah kahvaltısı ardından Klaskur vadisinden devam ederek yolumuzun karsısında bulunan Soğuksu Şelalesini görme olanağına sahibiz. Yine yolumuz üzerindeki Bardanla şelalesini de gördükten sonra Borçka Karagöl’e varıyoruz.

Borçka Karagöl’ün oluşumu Klaskur deresinin toprak kayması sonucu önünün kapanmasıyla oluşmuştur. Zengin florası ve orman örtüsü ile tadına doyulmaz manzaralar sunmaktadır. Bu güzel doğa harikasını görüp gezdikten sonra Macahel zirvesinden aşarak Camili Köyündeki tarihi ağaç camiyi ziyaret ediyoruz. Devamında Maral Şelalesine gidiyoruz .Şelalenin eşsiz güzelliğini fotoğrafladıktan sonra yönümüzü Çiripura zirvesine çeviriyoruz. Zirveye yakın yerde aracımızdan inerek kısa bir yürüyüşle zirveye varıyoruz. Burası Gürcistana sıfır noktada olup Batum,un yaylalarını görme imkanını buluyoruz. Tabi hava şartları sisli ve yağışlı ise bu güzelliği seyretme imkanın’dan mahrumda kalabiliriz. Devamında Çiripura Yaylasına varıp öğle yemeği molamızı veriyoruz. Mola sonrası Papart Vadisi, Mısırlı Köyü, Meydancık ve nihayetinde CİTTA SLOW yani sakin şehir Şavşata varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama

 

ŞAVSAT

5.GUN: Sabah kahvaltısı ardından aracımızla Cirit Düzü, , Veliköy (Merya) Pınarlı (Suloban) üzerinden Arsiyan yaylasına varıyoruz. Aracımızdan inerek, yürüyüşle önce Boğa Gölüne daha sonra da 12 Yüzen Adalar Göllüne varıyoruz. Gölün üzerindeki yüzen adacıklar bizi şaşkına çevirse de programımızı tamamlamak için aracımıza dönüyoruz (Yürüyüş süremiz ortalama 3 saat ) Devamında Meşeli Köyü sınırları içerisinde bulunan Peribacalarını ziyaret ediyoruz. Nihayetinde doğa harikası Şavşat Karagöl’ü ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Seyir tepesine geçerek, Yavuz Köy ve Düzenli Köylerini fotoğraflayarak günümüzü sonlandırıyoruz.

Aksam yemeği ve konaklama

ŞAVSAT-TRABZON

6.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası Dünya sıralamasında 48 kuru kanyon arasında yer alan Ardanuç Cehennem Deresi Kanyonuna geçiyoruz. Devamında , Artvin,Borçka,baraj gölünde isteğe bağlı olarak 1 saatlik tekne turu yapabiliyoruz . Devamında sahile inerek, Hopa da bulunan Nazım Hikmet ve Kazım Koyuncu heykellerini gördükten sonra Arhavi ilçesindeki Çifte Köprü ve Mençuna Şelalesini ziyaret ediyoruz. Bu güzellikleri de gördükten Çay fabrikasına geçerek çayın yapılış şeklini izlerken bir taraftan da ikramlık çaylarımızı içip hediyelik çaylar satın alabiliyoruz. Devamında Sürmene ilçesinde özel bıçak yapım atölyesine geçerek bıçağın yapılışı hakkında bilgiler alıp hediyelik bıçaklardan satın alabiliyoruz. Nihayetinde Trabzon havaalanına geçerek programımızı sonlandırarak konuklarımıza veda ediyoruz. Bir başka Çoruh Outdoor turunda görüşmek üzere ….

Göğe Komşu Topraklar Artvin Turu

TL 19.000,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Trabzon,dan Trabzon,a kadar olan tum transfer
5. Gece konaklama (pansiyon)
5.Sabah kahvaltisi
5.Aksam yemegi
1. Ogle yemegi mangal
Rehberlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortasi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Trabzon gelis ve donus ulasimi
Ogle yemekleri
Ozel harcamalar
Alkollu icecekler
Ogle yemekleri
Ozel harcamalar
Alkollu icecekler

Hareket Saatleri

  • Trabzon Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi