loading

Edirne ve Kırklareli Kültür Turu

26 Kasım'da Trakya'nın en güzel 2 şehrine gidiyoruz..

Kırklareli – Edirne – Karaağaç – Tarihi Meriç Köprüsü – Tren İstasyonu – Balkan Savaşı Müzesi – Adalet Kasrı – Cihannuma Kasrı – Balkan Şehitliği – Selimiye Camii – Arasta Çarşısı

Tüm misafirlerimizi aldıktan sonra ,Trakya’nın en sakin şehirlerinden sayılabilecek Kırklareli’ye doğru yola çıkacağız. Yolda Kırklarelinin küçük bir ilçesi olan Babaeskide Çorba molası vereceğiz, daha sonra yolumuza devam edip ,İlk ziyaret noktamız ,Atatürk Evi 17 Ocak 2018 tarihinde ziyarete açılan bu güzide bina, Yayla mahallesinde yer alıyor ve mimari olarak Selanikteki Ulu Önder’in evinin birebir aynısı olan Kırklareli Atatürk Evi  sizleri duygulandıracak bir yapıya sahiptir. Ayrıca hemen yanında bulunan Ali Rıza Efendi Kültür Evi’nide gezmiş olacağız. Ayrıca yerel rehber eşliğinde Trakya yaşamını en iyi anlatan yöresel bir kültür evi gezimizde olacaktır.

Şükrü Paşa Anıtı

Edirne’de il durağımız, 26 Mart 1913 Balkan Savaşı ve şehitlerinin anısına yapılmış bir komplekse gideceğiz, Balkan Savaşları’nı anlatan ve Edirne halkının elinde bulunan o döneme ait eşyalardan oluşan bir müze oluşturulmuştur.

Tarihi Meriç Köprüsü Karaağaç – Tren İstasyonu

Yine görsel güzelliği en yoğun olacak bir bölgeye gideceğiz, Mecidiye Köprüsü veya diğer adıyla Meriç Köprüsü, 1842’de Abdülmecit zamanında yapımına başlanmış ve 1847’de bitirilmiş köprüdür. Edirne-Karaağaç yolunda, Meriç Nehri üzerinde yer alıyor. Buradaki çay ve fotoğraf molamızı veriyoruz.

Bayezid Külliyesi – Sağlık Müzesi

Daha sonraki durağımız II. Bayezid Külliyesi – Sağlık Müzesi Osmanlı döneminin önemli külliyelerinden olan Sultan II. Beyazıt tarafından yaptırılan bu güzide eser o dönemin sağlık hizmetlerini sergileyen bir eserdir.

Selimiye Camii

Edirne’de bulunan, Osmanlı padişahı II. Selim’in Mimar Sinan’a yaptırdığı camidir. Sinan’ın 90 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği Selimiye Camii gerek Mimar Sinan’ın gerek Osmanlı mimarisinin en önemli yapıtlarından biri olan bu güzide eseri hep birlikte gezeceğiz.

Arasta Çarşısı

III. Murat Selimiye camisine gelir sağlamak için Mimar Davut Ağa’ya yaptırtmış olduğu  256m. uzunluğunda, 73 kemerlidir. İçinde iki yanda 124 dükkân bulunan çarşıda alış veriş imkanınız olacaktır.

Buradaki turumuzu bitirip saat 17:00- 18:00 gibi dönüşe geçiyoruz…

Edirne ve Kırklareli Kültür Turu

Son 10 Kişi
650,00 TL / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✔️ Lüx Turizm Araçları İle Ulaşım
✔️ Araç İçi İkramlar
✔️ Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✔️ 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
✔️ 24 Yıllık Çoruh Turizm Deneyimi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

❌ Her Tür Yeme İçme Masraflarınız
❌ Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Hareket Saatleri

  • KARTAL
  • MALTEPE
  • BOSTANCI
  • KADIKÖY
  • MECİDİYEKÖY
  • İNCİRLİ
  • AVCILAR
  • BEYLİKDÜZÜ
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi