ÇADIR KAMP :)

Kamp yapmak son derece kişisel bir deneyimdir ve her açık hava maceracılık ona kendi güçlü yanlarını, zayıf yönlerini, ihtiyaçlarını ve arzularını dile getirir.

Bu, bir sonraki seyahatinize çıkarken muhtemelen arkadaşınızdan farklı bir dizi eşya getirmek isteyeceğiniz anlamına gelir. Örneğin, arkadaşınız bir kitap getirmeyi tercih ederken, kameranızı yanınızda getirmek isteyebilirsiniz. Ancak ekipman listeniz, sizinle birlikte gelecek olan kişilerin listesinden tamamen farklı olmayacak – her kampçının getirmesi gereken yarım düzine kadar şey var. Grup için gerekli olan ancak her bir üyesi tarafından taşınması gerekmeyen birkaç öğe de vardır.

Her iki tür ekipmanı da aşağıda ele alacağız – her kampçının çantasında bulunması gerekenler ve grup üyeleri arasında paylaştırılması gereken şeyler.

Kampa Hangi Malzemeleri Getirmeliyim?

Çoğunlukla, nereye gidiyor olursanız olun veya seyahatinizin ne kadar sürmesi planlanmış olursa olsun, bunlara ihtiyacınız olacak. Bu öğeleri her yolculukta kullanacağınız için, kamp malzemeleri bütçenizi paylaştırırken bunlara öncelik vermek her zaman akıllıca olacaktır.

Uyku Tulumu

Siz dışarıda dışarı da uyurken bir uyku tulumu veya kamp battaniyesi sizi sıcak tutacak ve vücudunuzun yegane konforu olacaktır. Çoğu kampçı da bir uyku pedi, ve buna benzer bir çok gereksiz malzeme getirmeyi seçer, ancak bu kesinlikle gerekli değildir, özellikle de her yerde uyuyabilecek türden biriyseniz.

Çadır

Çoğu kampçı da bir çadır kullanacaktır, mevsimine göre çadır seçmeniz sizin için her zaman faydalı olacaktır. Yaz günü basit bir tente altında uyuyabilirsiniz, fakat yağmurlu ve soğuk günlerde basit çadırlar sizin için anlamsız olacaktır. Ağırlığı azaltamak için arkadaşınızla ortak çadır kullanmanız çok iyi olacaktır…

Unutmayın : Tek kişiyseniz 2 kişilik çadır 2 kişiyseniz 3 kişilik çadır sizler için uygun olacaktır.

El Feneri

Her kampçının üzerinde bir el feneri olmalıdır. El fenerleri yalnızca güvenlik nedeniyle zorunlu değildir. Gece en çok kullanacağınız aletiniz olacaktır. Yeni model bol ışık veren ledli el lambası seçeneği iyi olacaktır. Kafa lambası en iyi seçimlerden biridir.

Bazı kampçılar bir far getirmeyi severler, ancak farların yapmadığı çeşitli şekillerde mükemmel oldukları için bir el feneri de getirmeniz akıllıca olacaktır. Örneğin, bir farı uzun bir süre sabit tutmak zor olabilir.

Çok Amaçlı Alet

İyi bir çok amaçlı alet, herhangi bir kampçı çantasındaki en önemli şeylerden biridir. Modern açık hava meraklılarının İsviçre ordusu bıçaklarıdır. Çok amaçlı aletler size birkaç farklı aleti kullanışlı ve nispeten hafif bir pakette taşımanın bir yolunu sunar.

En basit çok amaçlı aletlerde bile genellikle pense, tornavida, makas ve bıçak bulunur, Hemen hemen diğer tüm kamp malzemeleri kararlarında olduğu gibi, ağırlık ve lüksün rakip güçlerini dengelemeniz gerekecek, bu nedenle seçiminizi yaparken ihtiyaçlarınızı dikkatlice göz önünde bulundurun.

 İlk Yardım Kiti

Küçük bir hayatta kalma kiti, her kampçının bir yolculuktan önce paketlediği ilk şeylerden biri olmalıdır. Yolculuğunuz sırasında en kötü senaryo ortaya çıkarsa, hayatta kalmanız gereken temel öğeleri içermelidir. Bazı kampçılar ticari olarak monte edilmiş hayatta kalma kitleri satın almayı tercih ederken, diğerleri kendi özel hayatta kalma kitlerini kendileri oluşturmayı tercih ediyor. İhtiyacınız olan her şeyi dahil ettiğinizden emin olduğunuz sürece her iki yaklaşım da iyidir. Eğilimliyseniz, kendi hayatta kalma kitinizi yapma kılavuzumuza göz atın.

Her Kampçının İhtiyaç Duyduğu Eşyalar

Her bir bireyin ihtiyaç duyduğu şeylere ek olarak, her kamp partisinin üyeler arasında paylaşılabilecek birkaç öğeye ihtiyacı vardır. Açıkçası, yalnız kamp yapıyorsanız, bu eşyaların her birini kendiniz taşımanız gerekecek, büyük partiler ise bu eşyaların ağırlığını üyeler arasında dağıtabilecektir.

Çadır

Çadırlar iki kampçı tarafından paylaşılır, ancak büyük çadırlar 5 veya 6 kişi kapasitelidir. Bu, grubunuzdaki çadır sayısını alan ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde ayarlamanız gerektiği anlamına gelir.

İsterseniz çadırı bileşen parçalarına ayırabileceğiniz için herhangi bir kişinin tüm çadırı taşımasına gerek olmadığını unutmayın. Bu şekilde, arkadaşınız ana çadır kabuğunu taşırken, yağmur sineğini ve direkleri taşıyabilirsiniz.