loading

Kurban Bayramı Özel Konaklamalı Eskişehir Turu

17-18 Haziran'da 1 Gece Konaklamalı

Üniversiteler şehri olarak bilinen  Eskişehir ‘i  tarihi ve kültürel yönleriyle, belediyenin
modern şehir plan  ve  projeleri hayata  geçirip şehre nasıl bir renk kattığını  görmek için bize
katılın.

 

İstanbul’dan Hareket >> Odunpazarı >> Balmumu Müzesi >> Devrim Arabası >> Sazova Bilim ve Kültür Parkı >> Kent Park >> Köprübaşı >> Porsukçayı

 

1.GÜN - 17 Haziran 2024

Sabah 07.00'de İstanbul  adreslerine uygun belirlenen duraklardan ve çevre illerden Trafik  koşulları ve molalar eşliğinde 5 saatlik süren yolculuğumuz ardından Eskişehir’in Sivrihisar İlçesine varıyoruz. Bizleri bekleyen rehberimizle buluşup  turumuza başlıyoruz. Burada Ulu Camii, Alemşah Kümbeti, Nasreddin Hoca’nın evi ve anıt parkı, Kılıç minaresi, Sivrihisar konakları, Metin Yurdanur Açık Hava Müzesi Saat Kulesi, Surp Yerrortutyan Ermeni  Kilisesi ve Kuruluş Savaşında önemli rol üstlenmiş Zaim Ağa Konağını gezerek Sivrihisar turumuzu tamamlamış oluyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıyoruz.  Sivrihisar’ın tescilli yemekleri arasında kelem dolması, yaprak sarması, höşmerim ve muska baklava öne çıkmaktadır. Ardından   Kilim müzesinde Sivrihisar’ın beş bacalı kilimini de görerek Eskişehir merkezine geçiyoruz. Kent  Park , Haller Gençlik Merkezi sonrası otelimize  geçerek giriş işlemlerimizi ve oda yerleşimini yapıyoruz. Daha sonra  akşam yemeğine geçiyoruz.  Yemek sonrası dileyen  misafirlerimiz oteline geçerek istirahatına çekilebilir dileyenler  gece  Eskişehir’in eğlence mekanlarında vakit geçirdikten sonra oteline  döner.

 

ed1

 

2.GÜN - 18 Haziran 2024

Sabah  kahvaltı sonrası  Eskişehir gezimizi başlatıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Devrim  otomobili ve Müzesini geziyoruz.Devamında  Sazova Parkı’nda  Eti Sualtı Dünyası ve Hayvanat Bahçesi, Masal Şatosu ,Kalyon gemi, Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi gibi hep çok noktayı gezebilmeniz adına serbest zamana geçiyoruz. Buradan sonra  Porsuk çayı kenarında öğlen yemeği, tekne ve gondol aktivitelerimizi gerçekleştirerek  Odun Pazarı ilçesinde bulunan  Balmumu Müzesine geçiyoruz. Müze sonrası  tarihi sokaklardan geçerek  Kurşunlu Külliyesine varıyoruz. Sonrasında 2 saat serbest zaman vererek misafirlerimiz dilediğince  Odunpazarı sokaklarında gezebilir yine bu süre zarfında dileyenler  Odun Pazarı Modern Müze  ziyaretini gerçekleştirebilir. Serbest zaman ardından turumuzu noktalayıp aracımıza  geçerek  İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

* Rota Bizden, Akaryakıtta oluşan aşırı zamları fiyatlara yansıtma hakkını saklı tutar.

Kurban Bayramı Özel Konaklamalı Eskişehir Turu

TL 2.900,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✔️ Lüks Araçlar ile Ulaşım
✔️ Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✔️ 1 Gece 3-4* Otel Konakama
✔️ 1 Otelde Akşam Yemeği
✔️ 1 Otelde Sabah Kahvaltısı
✔️ 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
✔️ 24 Yıllık Çoruh Turizm Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

❌ Tüm Yemekler
❌ Tüm Özel Harcamalar
❌ Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

Hareket Saatleri

  • İNCİRLİ
  • MECDİYEKÖY
  • KADIKÖY
  • GÖZTEPE
  • KOZYATAĞI
  • BOSTANCI
  • MALTEPE
  • KARTAL KÖPRÜSÜ
  • ENDİK KÖPRÜSÜ
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi